İki Dilli Gelecek Nedir ?

İki Dilli Gelecek Nedir ?

Her çocuğa iki dilli olma ve iki dilliliğin faydalarından yararlanma fırsatı veren evrensel bir programdır.

BEYIN GELIŞIMI

Hayata iki dilli başlayan çocuklar, beyinlerinin yeni fikirlere açık olması nedeniyle sorunları daha iyi ve daha hızlı çözebilmektedirler.

EKONOMIK BÜYÜME

İki dilli çalışan bir nüfus daha fazla ekonomik büyüme sağlar.

KÜLTÜREL ANLAYIŞ

İki dilli çocuklar daha esnek, kültürel açıdan kapsayıcı yetişkinlere dönüşürler.

İKI DILLI GELECEK PROGRAMININ SUNULMASI

İki Dilli Gelecek Programı, öğretim ve öğrenim materyalleri hazırlamak için yayıncı Yellow House English ile birlikte çalışır. Yellow House English, doğumdan on yaşına kadar olan çocuklar için İngilizce konusunda uzmanlaşmıştır. Yazar, besteci ve dil öğretimi metodolojisti Claire Selby, İki Dilli Gelecek Programının merkezinde Evrensel Okul Öncesi Kursu'nu yazdı.

İKI DILLI GELECEK PROGRAMI NASIL SUNULUYOR?

İki Dilli Gelecek Programı, çocukların doğumdan okul öncesi eğitimin sonuna kadar İngilizce öğrenmeleri için Evrensel Okul Öncesi Kursu adı verilen benzersiz bir kurs geliştirmek üzere yayıncı Yellow House English ile birlikte çalıştı. Dört versiyonda hazırlanmıştır:

Standart sürüm, dili öğrencilere öğretmen adına sunar; dolayısıyla sınıf öğretmeninin rolü, dil öğrenimini destekleyen etkinlikleri yönetmektir. Nitelikli İngilizce öğretmenleri için etkileşimli dil kullanımını teşvik eden bir PLUS sürümü, iki dilli okullar için bir Uzman sürümü ve öğrenme güçlüğü çeken çocukların bakıcıları tarafından kullanılmak üzere bir Kolay Erişim sürümü bulunmaktadır. Bu, Programı herkes için gerçekten evrensel bir öğrenme fırsatı haline getirir.

Ayrıca Program, öğretmenlerin Standart kurstan PLUS kursuna mesleki gelişim yoluyla ilerlemelerine yardımcı olmak ve böylece öğretmenlere ve öğrencilere fayda sağlamak üzere tasarlanmış bir öğretmen eğitim planı oluşturuyor.

Ne Kadar Erken O Kadar İyi

İki Dilli Gelecek Nedir ?
IEYP International

IEYP Uygulamaları hakkında bilgi edinin!

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, en saygın eğitim sistemlerinden ve yaklaşımlarından esinlenerek, bazı eğitim sistemlerinin ulusal standartlarını aşacak düzeyde, uluslararası bir standart oluşturmaya çalıştı.
IEYP International Early Years Program, yüksek uluslararası standartları takip eden kapsamlı bir programdır.

IEYP International
IEYP International
IEYP International
IEYP International